Şarkıcı Albümleri
Şarkıcı İsimleri ve Albümleri, Tüm Şarkıcılar ve Tüm Albümleri. Tüm yerli sanatcı, grup ve şarkıcıların albümlerini, şarkı sözlerini, kliplerini bulabilirsiniz.En Son çıkan albümler ve klipler her zaman burada. Şarkı sözlerini okurken aynı anda videolarını da izleyebilirsiniz.


Biyografisi - Hayatı


Güncellenme, 25-03-19-03:09

Sıla, kendiyle aynı ismi taşıyan ilk solo albümü ile müzik dünyasına iddialı bir giriş yaptı. SONY BMG tarafından yayımlanan albümün prodüktörü, sanatçının uzun yıllardır birlikte çalıştığı değerli müzisyen Ozan Doğulu.

Lise yıllarında müzikle aktif olarak ilgilenmeye başlayan Sıla, şan ve ses eğitimi alırken aynı zamanda çeşitli müzik topluluklarında solistlik yaptı. Yüksek öğrenimine caz vokal bölümünde devam ederken 2000 yılında Kenan Doğulu ile tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı. 7 yıldır sanatçının aralıksız olarak vokalistliğini sürdüren Sıla, bu zaman zarfında ıstanbul’un çeşitli mekanlarında yaptığı programlarla da kendi dinleyici kitlesini oluşturmayı başardı.

Sıla’nın zaman içinde yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu gibi değerli sanatçıların albümlerinde yer alırken, bugün ilk solo albümü olan “Sıla” nın oluşumuna zemin hazırladı.

Geniş kitleler onun sesiyle ilk kez Sezen Aksu ile yaptıkları ve “Sıla” dizisinin şarkısı olan ortak besteleri
“Sıla / Töre” sayesinde tanıştı.

Albümde bir tanesi Gözde Kansu’yla, bir tanesi de Sezen Aksu’yla ortak olmakla birlikte tüm şarkı sözleri Sıla’ya ait. Kendine özgü sözlerinin yanısıra albümde 5 tane bestesi de yer alan sanatçı, duru yorumu ile pop müziğe yeni bir soluk getirecek.

Sezen Aksu, Ozan Doğulu, Yalın, ve Efe Bahadır Sıla’nın sözlerini değerli besteleriyle zenginleştirdiler ve şarkılar, Ozan Doğulu, Murat Yeter, Mustafa Ceceli, Efe Bahadır, Nedim Ruacan gibi birbirinden değerli müzisyenlerin düzenlemeleriyle hayat buldu.

Murat Yeter, Aykut Gürel, Erdem Sökmen, Hüsnü şenlendirici, ısmail Soyberk, Mustafa Ceceli, Göksun çavdar, Yaşar Akpençe, Fatih Ahıskalı, Can şengün, Birkan şener, Cengiz Ercümer, Alp Ersönmez ve Gündem Yaylı Grubu gibi Türkiye’nin en başarılı müzisyenleri albümde Sıla’ya eşlik ettiler.

Radyolarda yayınlamaya başladığından beri büyük ilgi gören çıkış şarkısı “…dan sonra”nın çarpıcı sözleri Sıla Gençoğlu imzası taşırken, dikkat çeken müziği ve düzenlemesi Ozan Doğulu’ya ait.
şarkının bir de sürprizi var. “…dan sonra” da Sıla’ya albümün stüdyo aşamasında da desteğini eksik etmeyen Kenan Doğulu, vokal ve dikkat çekici rap düetiyle şarkıya eşlik etmenin yanı sıra klipte de muhteşem performansıyla yer aldı.ülkemizin başarılı yönetmenlerinden Murat Küçük tarafından 16 mm. film formatında çekilen video klipte ,yurtdışında Daddy Yankee, Snoop Dog, Chingy, Brian McKnight, Justin Timberlake gibi bir çok ünlü sanatçının video klibinde de görüntü yönetmenliği yapan Amerikalı Robert Benavides ve colorist James Norman ile beraber çalıştı

 
Aktiviteleri

Güncellenme, 24-03-19-04:09

Perst unmnisode fertaserkertase
Aenean nonumauris hasellus portusci miums
penatib magnis dis parturient montes lauda iuotame
rem aperiam eaqea quae abnritatis et quasi.